“Zaļā lampa”: pacēlājs mazajai princesei

Piezvanot pa ziedojumu tālruni 90006384 (1, 42 eiro par zvanu), jūs palīdzēsiet uzstādīt pacēlāju ratiņkrēslam 10-gadīgajai Annijai Aleksejevai no Gulbenes.

Annija atgādina mazu princesi – ar blondām matu cirtām un skaistām zilām acīm. Viņa ir ļoti daudzpusīga meitene – labsirdīga, jautra un talantīga. Annija spēlē flautu un dejo … kolektīvā “dejas ratiņkrēslos”, jo kājiņas viņu neklausa.

Palīdzība nepieciešama, lai uzstādītu kāpņu telpā pacēlāju ratiņkrēslam, kas ļautu meitenei patstāvīgi pārvarēt astoņus pakāpienus no dzīvokļa durvīm līdz pagalmam. Annija pārvietojas ratiņkrēslā vai ar speciāla palīglīdzekļa – rolatora palīdzību. Šobrīd vecāki nēsā viņu pa kāpnēm uz rokām. Annija aug,  māmiņai to izdarīt kļūst arvien smagāk un vienlaikus kļūst arvien svarīgāk, lai Annija varētu būt iespējami patstāvīgāka.

Pašvaldība, diemžēl,  pacēlāja uzstādīšanu neapmaksā, tāpēc Annijas māmiņa pēc palīdzības ir vērsusies labdarības fondā BeOpen, lai palīdzētu ierīkot tik ļoti nepieciešamo pacēlāju.

Pārskaitīt jebkuru summu ar karti var šeit >>>

Labdarības fonds BeOpen ir gatavs organizēt ziedojumus un palīdzēt veikt apmaksu pacēlāja ierīkošanai.

Ikviens, kas ir gatavs palīdzēt Anniju, var sūtīt savu atbalstu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģistrācijas numurs 50008218201

Konta nr LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Maksājuma mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Annijai Aleksejevai

Astoņi pakāpieni līdz patstāvībai

Raugoties uz šo dzīvespriecīgo meiteni, grūti iedomāties, ka viņa savas vēl tik īsās dzīves laikā jau ir pārcietusi piecas sarežģītas operācijas. Annijas diagnoze ir spina bifida – mugurkaula skriemeļu nepareiza attīstība, tāpēc viņai ir nepieciešami regulāri rehabilitācijas kursi un terapeitiskās nodarbības. Annija ir ļoti disciplinēta meitene un atbildīgi izturas pret visām procedūrām, nesūdzoties un pacietīgi panesot sāpes. Annija vienkārši nezina, ka var būt savādāk. Visa viņas dzīve ir nepārtraukta cīņa par veselību.

Nesen ģimene pārcēlās no Rīgas uz Gulbeni. Rīgā Annijas vecāki īrēja dzīvokli, taču saskārās ar to, ka pacēlāju ratiņkrēslam var ierīkot tikai tajā gadījumā, ja šajā mājā dzīvoklis ir privātīpašumā. Mājokļi Rīgā maksā ļoti dārgi, tāpēc ģimene nolēma paņemt kredītu un iegādāties dzīvokli Gulbenē, kur dzīvo ģimenes radi.  Dzīvoklis atrodas pirmajā stāvā, mājā ar klusu zaļu pagalmu. Annija ar rolatora palīdzību var patstāvīgi aiziet līdz veikalam vai bibliotēkai. Vienīgais šķērslis — kāpnes. Šobrīd vecāki ir saņēmuši visas nepieciešamās atļaujas pacēlāja uzstādīšanai, saskaņojuši projektu būvvaldē un pat savākuši visu iedzīvotāju parakstus. Taču izrādījās, ka pašvaldība pacēlāja uzstādīšanu apmaksāt nevar. Savukārt “pavilkt” vēl vienu kredītu ģimenei nav pa spēkam.

Annijai ir arī jaunākais brālītis, kuram ir četri gadiņi. Viss, ko ģimene nopelna, aiziet ārstu un speciālistu pakalpojumu apmaksai. Māmiņa brauc uz darbu uz Balviem, bet tētis strādā Alūksnē. Milzīgu atbalstu ģimenei sniedz māmiņas māsa, mamma un tētis, kā arī brālēni, it īpaši 15 gadus vecais brālēns Ralfs. Viņš Annijai ir gan aukle, gan draugs, gan aizstāvis, gan palīgs.

Ratiņkrēsls nav šķērslis aktīvai ikdienai

Annija ir ļoti aktīva un zinātkāra meitene.

Katrs rīts viņai sākas ar izprašņāšanu: uz kurieni mēs šodien brauksim, ko darīsim, vai kāds pie mums atnāks? Annijai ir daudz draugu, plašas intereses un milzu plāni. Līdztekus vispārizglītojošajai skolai viņa apmeklē arī mūzikas skolu, apgūstot flautas spēli, kā arī  aktīvi spēlē orķestrī un ir pat piedalījusies Dziesmu svētkos. Annija sapņo iemācīties spēlēt saksofonu, tikai sēdus to izdarīt ir ļoti grūti. Reizi nedēļā vecāki vadā meiteni uz Rīgu, kur viņa nodarbojas ar dejām ratiņkrēslā –  piedalās atlases koncertā, kurā kā balva ir iespēja uzstāties ar savu priekšnesumu televīzijā Ziemassvētku koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos”. Vēl viņai ļoti patīk braukt uz Rīgu kopā ar tēti vērot hokeja spēles. Savukārt brīvdienās priekšroka tiek dota makšķerēšanai. Darba dienās pēc skolas meitene ar prieku apmeklē vietējo bibliotēku līdzās mājām – šeit ir ierīkota īpaša bērnu istaba ar plašu galda spēļu klāstu. Annijas mīļākā grāmata ir Astrīdas Lindgrēnas “Ronja – laupītāja meita”.

Kad Annijai bija seši gadiņi, viņu uzaicināja uz Valmieras modes nedēļu, kur meitene iejutās modeles lomā, demonstrējot bērnu kleitiņas. Annijai ļoti patīk, kad māmiņa viņu sapucē. Viņai ir pat īsta princeses kleita, kuru uzšuvusi vecmāmiņa.

Šajā ģimenē valda ļoti draudzīga un optimistiska atmosfēra. Neviens nenokar degunu un cenšas priecāties par to, kas ir. Tomēr mūsu sarunas laikā bija brīdis, kad māmiņa nespēja novaldīt asaras: “Nesen Annija man pajautāja: vai tad, kad man būs kāzas, es varēšu iet pati savām kājiņām? Es nevarēju viņai pateikt “jā” un nevarēju arī pateikt “nē”. Atbildēju – es nezinu…”

Anniju iedvesmo paraolimpiete

Vēl Annijas māmiņa mums pastāstīja, ka meitenei ir savs ideāls un piemērs, kas viņu iedvesmo. Tā ir viņas vārdamāsa Annija Krūmiņa – meitene no Latvijas paraolimpiskās bobsleja komandas. Abas Annijas iepazinās medicīnas centrā rehabilitācijas laikā. Annija Krūmiņa pirms pāris gadiem cieta autoavārijā un tagad ir spiesta pārvietoties ratiņkrēslā. Taču viņa spēja atrast sevī spēkus, lai turpinātu pilnvērtīgu dzīvi, sākot nodarboties ar bobsleju, priecājoties par katru nodzīvoto dienu un morāli atbalstot tos, kam klājas vēl grūtāk.

Kad mēs jau atvadījāmies, lai dotos mājup, Annija atnesa mums parādīt savu mīļoto mantiņu – mazu spēļu lācīti. Viņa pastāstīja, ka lācītis ir tieši tikpat vecs, cik viņa. Kad Annija piedzima, tētis to uzdāvināja māmiņai, kopā ar puķēm atsūtot uz dzemdību namu. Toreiz vēl neviens nezināja, ar kādām grūtībām ģimenei nāksies saskarties. Tagad, pēc piecām operācijām, viņi ļoti cer, ka smagākais ir jau aiz muguras.

Palīdzība vajadzīga, lai attiecīgi pielāgotu kāpņu telpu, ierīkotu ratiņkrēsla pacēlāju un apmaksātu tā uzstādīšanu. Kopējās izmaksas šajā gadījumā ir tuvu 10 000 eiro.  Tā ir summa, kas Annijai palīdzētu kļūt patstāvīgai, nodrošinātu iespēju pārvarēt tos astoņu pakāpienus, lai dotos pati dotos uz nodarbībām, lai tagad varētu baudīt vasaru un būt vairāk svaigā gaisā jebkurā gadalaikā.

Līdz 4 . jūnijam līdzekļus 10-gadīgajai Annijai var ziedot, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 EUR.

Labdarības fonds BeOpen ir gatavs organizēt ziedojumus un palīdzēt veikt apmaksu pacēlāja ierīkošanai.

Pārskaitīt jebkuru summu ar karti var šeit>>>

Ikviens, kas ir gatavs palīdzēt Anniju, var sūtīt savu atbalstu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģistrācijas numurs 50008218201

Konta nr LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Maksājuma mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Annijai Aleksejevai

Programma «Zaļā lampa», kas veltīta tiem, kam steidzami nepieciešama palīdzība, notiek katru otrdienu radio Baltkom ēterā .

Tāpat tajā tiek stāstīts par cilvēkiem, kas šo palīdzību sniedz. Raidījumu vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita  Troškina.

Programma notiek sadarbībā ar BeOpen.lv.  BeOpen ir neatkarīga sabiedriska organizācija, kuras galvenā darbības joma ir labdarība. Šīs organizācijas speciālisti palīdz noskaidrot katra raidījuma tēmu – mērķi, kam tiek vākti ziedojumi konkrētajā nedēļā.

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт