Zaļā lampa: palīdzēsim Diānai staigāt!

 

Plīša lācītis Ralfs ir Diānas mīļākais talismans. To meitenei uzdāvināja vācu dakteris, kurš veica viņai sarežģītu operāciju kājiņām. Diāna nešķiras no tā ne uz mirkli jau kopš bērnības. Šobrīd Diānai ir 17 gadi – brīnišķīgs vecums, kad gribas sapņot un mīlēt. Taču Diāna ir spiesta cīnīties par katru patstāvīgi veikto soli. Kad Diānai bija deviņi mēneši, ārsti diagnosticēja viņai bērnu cerebrālo trieku (BCT).

Līdz 28. maijam līdzekļus Diānai Krauklei var ziedot, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 EUR.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Diānai speciālu ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen
Reģ.Nr. 50008218201,
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Mērķis – Zaļā lampa. Palīdzība Diānai Krauklei

Savus pirmos solīšus Diāna spēra tikai triju gadu vecumā. Māmiņa sacēla trauksmi, kad meitene atbilstoši vecumam nesāka sēdēt un rāpot. Kopā ar mammu viņas ir paveikušas milzīgu darbu, ārstējoties Vaivaros un Truskavecā, veicot operāciju Tulā, apmeklējot delfīnterapijas kursu un rehabilitācijas centru “Māja ar eņģeli” Odesā,izejot visu iespējamo rehabilitāciju Latvijā un ārpus tās. Šis mērķtiecīgais un pašaizliedzīgais darbs ir nesis savus augļus. Pateicoties tam, Diāna nesēž nevarīgi ratiņkrēslā, kā mēdz būt vairumā gadījumu, bet gan pamazām, ar lielām grūtībām staigā, labi mācās un prot priecāties par dzīvi.

Šobrīd Diānai ļoti palīdz speciāls kompresijas apģērbs “SPIO” un ortozes “DAFO” kāju pēdām. Tās notur ķermeni pareizā stāvoklī un mazina patoloģisko muskulatūras tonusu. Pateicoties tam, Diāna spēj patstāvīgi pārvarēt nelielus attālumus.

Šos speciālos palīglīdzekļus Diānas māmiņa ir spiesta pasūtīt Vācijā, kur tos izgatavo pēc individuāliem izmēriem. Kompresijas apģērbs un ortozes, kuras Diāna nēsā šobrīd, tika izgatavotas vairāk nekā pirms diviem gadiem, kad meitenei bija 15. Pa šo laiku Diāna ir paaugusies, ir mainījusies figūra, meitene gluži vienkārši no tām ir izaugusi. Turklāt ortozes ir stipri nonēsātas un vietām salauztas. Lai staigātu, Diānai steidzami ir vajadzīgas jaunas.

Māmiņai ir izdevies pierakstīt Diānu Vācijas klīnikā uz septembri. Viņa to uzskata par lielu veiksmi, jo klīnikā ir milzīgas rindas. Firmas “DAFO” ortozes un kompresijas apģērbs “SPIO” maksā ap 5500 eiro. Papildus jārēķina uzturēšanās un ceļa izdevumi. Ģimenei tādas naudas nav, tāpēc Diānas māmiņa būtu ļoti pateicīga par līdzcilvēku palīdzību.

 

 

Plīša lācītis Ralfs ir Diānas mīļākais talismans. To meitenei uzdāvināja vācu dakteris, kurš veica viņai sarežģītu operāciju kājiņām.

Bērnības sapņi jāpietuvina iespējām

Kad Diāna bija mazāka, viņa sapņoja kļūt par izmeklētāju – kā filmas par Muhtaru galvenā varone. Šodien viņa saprot, ka nespēs dzīties pakaļ noziedzniekiem, jo katrs solis nāk viņai ar grūtībām. Gandrīz vienmēr līdzās Diānai ir viņas mamma Elmīra. “Viss, ko mēs paspēsim izdarīt līdz 18 gadu vecumam, ir ļoti svarīgi,” saka Diānas māmiņa. “Pēc tam daudzas rehabilitācijas iespējas mums vairs nebūs pieejamas. Ir jāpaspēj.”

Diana ar prieku apmeklē angļu valodas kursus divas reizes nedēļā. Māmiņa sapņo aizvest viņu uz ratiņtenisa nodarbībām, taču meitene pagaidām to nevēlas. Viņa ir ieguldījusi neiedomājamas pūles un spēkus, lai sāktu staigāt patstāvīgi. Tāpēc atgriezties ratiņkrēslā, pat uz neilgu brīdi, lai nodarbotos tenisa kortos, viņai ir psiholoģiski smagi.

Diānas dienas ir ļoti piesātinātas – skola, fizioterapija, ārsti, nodarbības baseinā, kursi… Reti izdodas mājās būt ātrāk par astoņiem. Un tad vēl jāpaspēj izpildīt mājasdarbus. Taču Diāna ir ļoti uzcītīga meitene. Viņas cenšas nepadoties.

Klasesbiedri Diānu sauc par Saulīti – par optimismu un dzīvesprieku. Tas ir gadījums, kad meitene, kas savā vēl pavisam neilgajā mūžā pieredzējusi daudz ciešanu un sāpju, ir iemācījusies novērtēt visu, kas viņai ir dots. Dievs ir apveltījis Diānu ar atsaucīgu sirdi – viņa ir neiecietīga pret netaisnību, žēlo visus, kam klājas grūti, un vienmēr ir gatava sniegt palīdzīgu roku.

Uz visiem svētkiem Diāna ar māmiņu gatavo skaistas kartītes un dāvina tās draugiem, bet braucot mājās no nodarbībām, ar prieku mašīnā kopā klausās audiogrāmatas.

Stipru garu veido arī grāmatu varoņi

Elmīra ar smaidu atceras, ka bērnībā Diāna, klausoties dziesmiņu par mamuta mazuli, kurš pazaudējis māmiņu, vienmēr ir rūgti raudājusi, pārdzīvojot par to, ka nevar viņam palīdzēt. Meitene pat esot lūgusi māmiņu, laiviņa, atskaņojot disku, izlaiž šo dziesmiņu, kas plosa viņas mazo sirsniņu. Paaugoties, Diāna iemīļoja Mocarta 40. simfoniju. Diāna ir spilgts piemērs tam, ka “Mocarta efekts” patiešām strādā. Zinātnieki uzskata, ka, klausoties Mocarta skaņdarbus, cilvēka smadzenes sāk veidot sarežģītākas saites starp informācijas fragmentiem. Tas labvēlīgi ietekmē visu organismu, harmonizējot fizioloģiskos un psiholoģiskos procesus, un lieliski palīdz mazināt stresu.

Diāna mācās 10. klasē, apgūstot mācību vielu pēc parastās programmas. Skolā viņai ir draudzene –vēl viena meitene ar līdzīgām problēmām. Draudzenes bieži kopā dodas uz teātri un apmeklē koncertus.

Diānai ļoti patīk lasīt. Tiesa gan, laika grāmatām atliek pavisam maz. Taču viņa paspēj. No pēdējām izlasītajām grāmatām meitenei īpaši iepaticies austrāliešu rakstnieka Alana Maršala garstāsts “Es protu lēkt pāri peļķēm”. Ar stāsta varoni notiek nelaime – pēc smagas slimības viņam atsaka kājas. Taču viņš nepadodas. Vairākus gadus smagi cīnoties un cītīgi nodarbojoties, zēnam izdodas uzvarēt slimību. Savukārt draugi uzskata viņu par veiksminieku – pateicoties spēcīgajam raksturam, viņš spēj pārvarēt visas dzīves grūtības. Stāsta sižets ir ļoti tuvs Diānai. Meitene tic, ka arī viņai viss izdosies. Bet ticība, kā zinām, ir jebkuras uzvaras galvenais nosacījums.

Diānas mīļāko grāmatu vidū ir arī Marinas Gončarenko “Cariene varde”, kas stāsta par meiteni Katju, kurai liktenis ir lēmis sāpju, ciešanu un zaudējumu ceļu. Grāmata māca mīlēt dzīvi, būt izturīgam, mācēt piedot un pieņemt pārbaudījumus, nevainojot tajos apkārtējos. To visu Diāna cenšas realizēt arī savā dzīvē. Taču vistuvākā Diānai ir amerikāņu rakstnieces Rutas Soijeres grāmatas “Viena pati Ņujorkā” galvenā varoneLusinda. Tas ir aizkustinošs un apbrīnojams stāsts par meitene, kas milzīgajā Ņujorkā palikusi absolūti viena pati. Vizinoties ar skrituļslidām pa lielpilsētas ielām, viņa satiekinteresantus cilvēkus un atrod sev jaunus draugus. Meitenes labestība un atsaucība piesaista apkārtējos. Izlasot šo grāmatu, Diāna arī sāka sapņot iemācīties braukt ar skrituļslidām, lai līdzinātos Lusindai. Diāna ir pārliecināta – ja visi pieaugušie un bērni izlasītu šīs grāmatas, pasaule kļūtu labestīgāka un laimīgāka.

 

Uz priekšu – soli pa solim

“Šobrīd Diānai ir ļoti svarīgi izvēlēties, ko darīt tālāk. Diagnozes dēļ mācības viņai padodas grūti. Piemēram, par grāmatvedi vai programmētāju viņa nez vai varētu kļūt. Arī fizisko darbu viņa strādāt nevar. Es ļoti pārdzīvoju par to, kas sagaida manu meitiņu nākotnē, kad viņa izaugs. Diāna ir vienīgais bērns, viņai nav ne māsu, ne brāļu, kas varētu par viņu parūpēties, kad mēs to vairs nespēsim.Tāpēc šodien mēs cenšamies darīt visu, kas ir mūsu spēkos, lai sagatavotu Diānu dzīvei,” saka mamma.

Pati Diāna pagaidām vēl neko nav izlēmusi. Varbūt kļūs par floristi un veidos skaistus ziedu pušķus, varbūt izvēlēsies psihologa profesiju. Dzīve rādīs. Elmīra sapņo, lai meitene kļūtu pēc iespējas patstāvīgāka. Viņa grib, lai Diāna pēc skolas beigšanas nokārto autovadītāja apliecību: cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir speciāli kursi.

Tā viņas iet pa dzīvi, soli pa solim, pacietīgi pārvarot grūtības un svinot savas mazās uzvaras. “Mēs dzīvojam ļoti pieticīgi. Diāna nekad neko īpašu neprasa, “ saka māmiņa. “Es vienmēr esmu centusies audzināt meitu tā, lai viņai būtu laba sirsniņa. Tas ir galvenais.”

Šobrīd Diānai ir ļoti vajadzīgas jaunas ortozes “DAFO” kāju pēdām un kompresijas apģērbs “SPIO”. Ārsti ir pārliecināti, ka tas palīdzēs uzlabot viņas stāvokli. Gan ortozes, gan apģērbs ir jāpasūta Vācijā pēc individuāliem izmēriem. Viss kopā maksā ap 5 500 eiro. Ģimenei tādu līdzekļu nav.

Māmiņa ļoti lūdz palīdzību, jo bez speciālajiem palīglīdzekļiem Diāna vairs nevarēs staigāt.

Līdz 28. maijam līdzekļus Diānai Krauklei var ziedot, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 EUR.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Diānai speciālu ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen
Reģ.Nr. 50008218201,
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Mērķis – Zaļā lampa. Palīdzība  Diānai Krauklei

 

No ziedojumiem netiek ieturēta nekāda komisijas maksa. Visa summa pilnā apmērā tiks pārskaitīta klīnikai Vācijā.

Klausieties labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 16.00. Raidījumu vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: