Deniss Hanovs: mazākumtautību veiksmīga integrācija ir atkarīga no politiskas gribas

DW.com

Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs uzskata, ka bez politiskas gribas, integrācija valstī nebūs veiksmīga. To viņš pateica radio Baltkom tiešajā ēterā.

“Cilvēku integrācija ir atkarīga no politiskas gribas. Ja mēs, piemēram, salīdzinām ar Vāciju, tad es redzu tur, ka visa politiskā sistēma ir caurstrāvota ar gribu nevis iekļaut etnografiskajā vāciskumā, bet gan vācu mūsdienu politiskajā demokrātijā, kas veidojas ar vācu valodu”, – teica Hanovs.

Pēc viņa viedokļa, tas viss aizsakas pašas varas augstumos.

“Tas iet no kanclera un prezidenta līdz pat mazākajām pārvaldes struktūrām. Un pati Merķele nevar atļauties spēlēt ar etniskajām idnetitātēm. Viņa nekad neaizskar nekādu kopienu, ja viņai vajag ātri palielināt savu popularitāti, ko atļaujas mūsu partijas. Un tas nav nekāds spiediens uz viņu, tā ir kancleres politiskā griba, kas caurstrāvo visu pārējo”, – turpina Hanovs.

“Es to esmu pats pieredzējis. Un to stāstā arī mani kolēģi, kas tur ilgi darbojas. Es redzu, ka viņa stundām sēž kopā ar migrantiem, viņa velta tam savu laiku. Pie mums mēs redzam pavisam citu scenāriju”, – uzskata Hanovs.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Mazākumtautības saturu atbild SIA RNR LTD.
#mazakumtautības #SIF_MAF2020

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт