Aigars Freimanis: dažas viltus ziņas speciāli izmanto sarežģīto valodu

Pixabay

Sociālo pētījumu aģentūras “Latvijas fakti” līdzīpašnieks un vadītājs Aigars Freimanis pastāstīja, kā pandēmija izmainija viltus ziņas un cilvēku ticamību.

“COVID-19 pandēmija noteikti ietkmēja viltus ziņu daudzumu. Cilvēki mazāk pārvietojas, vairāk lieto medijus un, tādējādi, vairāk saskaras ar viltus ziņām. Atpazīst, vai nē – tas jau ir otrais jautājums. Dažas ziņas, protams, var atpazīt ļoti viegli”, – stāsta Freimanis.

“Bet ir ziņas, kas izmanto sarežģīto valodu, zinātniskus terminus, atsaucas uz autoritātēm. Tas, protams, var mulsināt. Un labi, ka biežāk tiek izmantots šis, diezgan jauns, termins – medijpratība. Cilvēki grib zināt vairāk, šī velme ir pieaugusi uz 23% . Viņi negrib kļūt par viltus ziņu upuriem”, – turpina Freimanis.

“Kas vēl ir svarīgi – cilvēki nebaidas atzīt, ka viņi bija maldināti. Viņi arī saprot, ka jāmācas, lai izvairītos no šadām situācijām nākotnē”- sacija Freimanis.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD.
#melukontrole #SIF_MAF2020

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт