Politologs Berdņikovs: Latvijā piedzima ļoti slaveni pasaulē cilvēki, par kuriem mēs neko nezinam

visitdagda.com

Politologs Andrejs Berdņikovs radio Baltkom tiešajā ēterā pastāstija par Konstantinu Raudive – ļoti pazīstamu pasaulē cilvēku, par kuru Latvijā daudzi nezin.

“Ir cilvēki, kuri pasaulē ir ļoti pazīstami, bet Latvijā par viņiem ir maz informācijas. Piemēram, ir tāds cilvēks, kurš piedzima Latgalē, Konstantins Raudive. Viņš bija zinātnieks, kurš ņemas ar pārdabiskām lietām. Skaidrs, ka tā nav zinātne, bet, kas ir interesanti, viņškļuva ārkartīgi populārs visādās kontrkultūras kustībās”, – stāsta Berdņikovs.

“Visi zin Viljamu Barouzu, amerikāņu autoru. Viņš bija fascinēts ar Raudive darbiem, minēja tos savos rakstos un grāmatās. Britu mūziķi arī fanoja no Raudive darbiem. Un latviski par to nav tik daudz informācijas, ka viņš ir tik populārs tieši šis kultūras ietvaros”, – turpinā Berdņikovs.

“Latgalē kaut kur ir viņa muzejs, viņš arī bija Zentas Mauriņas vīrs. Lūk tādas interesantas lietas mums ir, par kurām sabiedrība pat tik daudz nezin. Bet angliski par viņu ir ļoti daudz”, – pabeidza Berdņikovs.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Mazākumtautības saturu atbild SIA RNR LTD.
#mazakumtautības #SIF_MAF2020

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт