Augstskolas Turība lektors Aleksandrs Mirlins: ar katru jaunu rakstu žurnālisti meklē jaunus informācijas pasniegšanas veidus

Pixabay

Prasmes kā strādāt ar informācijus mainās katru dienu. Par to Radio Baltkom tiešajā ēterā teica augstskolas Turība lektors Aleksandrs Mirlins.

“Informācijas pasniegšana, ja mēs runājam par žurnalistiku, mainās katru brīdi. Ar katru jaunu rakstu, sižetu, utt. žurnālisti meklē jaunus informācijas pasniegšanas veidus. Parasti šīs izmaiņas ir par labu lietotājiem, bet nevienmēr. Mainoties žurnālistikai, parādas arī jaunas iemaņas. Un tas ir normāli, ar jaunām tehnologijām parādas arī vajadzība iemācīties kaut kādas jaunas prasmes”, – sacija Mitrins.

Viņš arī nokomentēja iespēju mācīt šis prasmes vēl skolā.

“Drīz jau būs desmit gadi, cik iet runa par to, lai integrētu medijprātību skolas programmā. Jāsaka, ka Rīga 2016. gadā kļuva par medijprātības pasaules centru. Jo tad Rīgā notika Eiropas medijprātības forums. Divu dienu laikā šeit bija 25 valstu pārstāvji, kuri sprieda kā medijprātība ir saistīta ar izglītību un kā to var integrēt. Īsi sakot, mūsdienu paaudze ir daudz zinošaka šajā jomā, nekā mana vecuma cilvēki”, – teica Mitrins.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD.
#melukontrole #SIF_MAF2020

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт