RSU profesors Sergejs Kruks: mīļie politiķi, jūs esat tādi paši cilvēki kā visi pārēji

Flickr/Saeima

COVID-19 pandēmija parādija Latvijas žurnalistikas trūkumus. Par to Raio Baltkom tiešajā ēterā teica Rīgas Stradiņa universitātes profesors Sergejs Kruks.

“Es domāju, ka pandēmija parādija žurnalistikas saturiskas problēmas. Mēs faktiski pirmo reizi sastapamies ar tām visām problēm, kas ir krājušas gadu desmitus. Piemēram, viena avbota ziņas. Viens cilvēks kaut ko pateica, un tas jau kļust par ziņu”, – teica Kruks.

Pēc viņa vārdiem, par visbiežāko ziņu avotu ir kļūvuši politiķi.

“Par politiķiem žurnālistiem vajadzētu aizmirst. Diemžēl, politiķi dominē kā informācijas avoti. Gandrīz neviena ziņa neiztiek bez politiķa, vai politiķa preses sekretāra, vai kādas valsts iestādes. Bet nu, miļie politiķi, jūs esat tādi paši cilvēki kā tie, kurus jūs kritizējat. Jūs esat tādi pāši Latvijas skolu produkti, kuri nevar skaidri uzrakstīt teikumus un mēs ar zīmuli varētu iet pa jūsu tekstiem”, – sacija Kruks.

Viņš arī sniedza piemēru savai tēzei.

“Lai nebūtu tukšvārdīgam. Paņemiet Nacionālās attīstības planu, izlasiet uzdevumu daļu un padomājiet, ko jūs sapratāt. Kas ir jums jāidara līdz 2027. gadam? Miļotas amatpersonas, izlasiet šos uzdevumus un pasakiet. Un tas notiek tāpēc, ka viņi neprofesionāļi lieto latviešu valodu”, – teica Kruks.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD.
#melukontrole #SIF_MAF2020

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт