Politologs Veiko Spolitis: Lukašenko domāja, ka kļūs par apvienotas ar Krieviju valsts prezidentu

Радио "Комсомольская правда"

Krievijai un Baltkrievijai ir dažāda izsprašana par nākotnes sadarbību. To radio Balkom tiešājā ēterā teica politologs Veiko Spolitis.

“Attiecības starp diviem diktatoriem vienmēr ir bijušas saspringtas. Bet neaizmirsīsim, ka Lukašenko ir pie varas no 1994. gada, bet Putins tikai no 2000. gada. Tā kā Lukašenko ļoti cerēja, ka tieši viņš kļūs par šīs apvienotas valsts przidentu. Bet Krievijas “impēriski” vēlētāji un “impēriski” pārstāvji, kas ir Kremlī, viņi ļoti skaidri redz to apvienoto valsts kā trīs slāvu cilts apvienību: malorosi, belorosi un veļikorosi. Tāpēc nav nekādu šaubu, ka Kremlis vēlēsies paturēt Baltkrieviju tādu, kāda tā ir”, – teica Spolitis.

Viņš uzskata, ka Krievija pielietos fake news lai manipulētu ar savu iedzīvotāju viedokli.

“Viņi runās par baltkrieviem kā par ukraiņiem, it kā tā nav īsta tauta, Austrijas specdienestu izdomāta, utt. – visus šos melus. Tā kā šeit nekādu pārsteigumu nav. Otrais jautājums – ko īsti vēls Krievijas vēlētājs. Mēs redzam, ka notiek protesti Habarovskā. Kremlis spēlēs ar uguni, viņš nevar pārāk ilgi aizlaist notikumus Baltkrievijā”, – sacija Spolitis.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD.
#melukontrole #SIF_MAF2020

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт