Politologs Raimonds Rublovskis: ir grūti saprast, kur ir meli, un kur nē

Pixabay

Melu ziņas ir kļuvušas par politikas instrumentu. To radio Balkom tiešājā ēterā teica demokrātijas aizsardzības biedrības pārstāvis Raimonds Rublovskis.

“Mēģinājumi ietekmēt citas valsts vēlēšanās neizbegāmi notiek. Pēdējos gados tehnoloģijas ir attistījušās tik tālu, ka praktiski ikviens izglītots un aktīvs cilvēks var izveidot grupu, izplatīti viedokļus. Tas, ko mēs redzējam iepriekšējās ASV prezidenta vēlēšanās, tradicionālie mediji atbalstiji Klntoni, bet Tramps izmantoja sociālos tīklus”, – teica Rublovskis.

Pēc viņa teikta, katram cilvēkam ir sava pozīcija, tāpēc pilnīga objektivitāte nav iespējama.

“Mēs nevaram izslēgt, ka katram cilvēkam ir savu vertību sistēma, sava politiskā preference. Līdz ar to viņi, protams, cenšas pasniegt informāciju tādā veidā, kas viņiem ir izdevīgs. To mēs redzam Baltkrievijas gadījumā, mēs to redzam ASV pēdēju mēnešu laikā, praktiski visā pasaulē. Tāpēc, manuprāt, ir ārkārtīgi grūti saprast, kur ir meli un kur nē”, – sacija Rublovskis.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD.
#melukontrole #SIF_MAF2020

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт