Mākslinieks no Vjetnamas: latvieši ir kā dimanti, ja to būtu daudzu, viņi zaudētu savu vērtību

Radio Baltkom
Pixabay

Mākslinieks Cao Viet Nguyen, neskatoties uz to, ka piedzima Vjetnamā, sevi uzskata par latvieti. Par to viņš pats pastāstija radio “Baltkom” ēterā.

“Jā, es attiecinu sevi uz latviešu kultūru. Un arī oficiāli es esmu latvietis – man ir pilsonība. Dabūt to nebija grūti, patiesībā man arī iepriekš bija iespēja dabūt pilsonību, bet tad es to negribēju. Un tikai pēc kāda laika es izdomāju, ka – jā, es to vēlos. Jo, lai kļūtu par Latvijas pilsoni man vajadzēja atteikties no Vjetnamas pilsonības”, – teica Nguyen.

Pēc viņa vārdiem, jo vairāk, jo tālāk viņš jūtas no citiem vjetnamiešiem.

“Man liekas, tieši “Lāčplēsis” manī mainija ļoti daudz. Tas veidoja saikni starp mani un Latviju. Un jo vairāk es šeit dzīvoju, jo vairāk es jūtos kā latvietis. Protams, es neaizmirstu savas saknes, esmu tāds uz pus vjetnamietis, uz pusi latvietis. Un kad es atrdods Vjetnamā, es redzu atšķirību starp sevi un citiem vjetnamiešiem. Piemēram, latvieši ir diezgan kārtīgi, visu dara secīgi. Vjetnamieši tā nedara, un man to ir grūti pieņemt”, – sacija Nguyen.

Arī mākslinieks pastāstija par savu attieksmi pret patriotismu.

“Varu pateikt godīgi, es neuzskatu sevi par patriotu. Situācija Latvijā ļoti atgādina situāciju Vjetnamā pirms 20 gadiem, jo tad Vjetnamā arī bija tā patukši. Bet tagad Vjetnama ir pilna ar ļoti dažādiem cilvēkiem. Un mēs saprotam, ka ir vajadzīgas dažādas smadzenes. Un tas ir ļoti svarīgi. Un nevajag baidīties, ka Latvija ir maza un latviešu ir maz. Es salidzinu latviešus ar dimantiem: ja to būtu daudz, viņi pazaudētu savu vērtību”, – teica Nguyen.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD. #mazakumtautības #SIF_MAF2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Теперь приложение Mixnews доступно и для iPhone. Для Android приложение доступно здесь.

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт