Vācu biedrības vadītāja: vāciešiem bija ļoti liela loma Latvijas izveidē

Radio Baltkom
Wikipedia

Vēsturiski runājot, vācieši ļoti palīdzēja, veidojot Latvijas ekonomisko un kulturālo telpu. Par to radio “Baltkom” ēterā pastāstija vācu biedrības “Erfolg” vadītāja Olga Esse.

“Protams, ka vācieši spēlēja ļoti lielu lomu Latvijas vēsturē. Līdz 1920.-iem gadiem viņi ieņema augstus amatus: gan kultūrā, gan izglītībā, gan zinātnē, gan ekonomikā. Varam minēt arī dažādus faktus no kultūras dzīves, vai no vēstures”, – teica Esse.

Pēc viņas vārdiem, pat Dziesmu svētku saknes ir no vāciešu kultūras.

“Piemēram, ļoti slavena Latvijas tradīcija – Dziesmu svētki. Arī to latvieši paņēma no vāciešiem, jo Vācijā tas arī bija ļoti populāri. Vacieši vēl 18. gs. dibināja šeit muzikālas biedrības, un tad jau 1873. gadā notika pirmie Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki”, – sacija Esse.

Tālāk viņa pieminēja vēl pāris piemēru.

“Vēl viens piemērs – pirmo teātri Rīgā arī dibināja vācieši. Interesants moments par polīciju. Kādreiz mūsu policija bija viena no lielākājiem visā Eiropā. Var teikt, ka vācieši Latvijā bija daudz progresīvāki, nekā vācieši Vācijā. Vācieši daudz līdzekļu ieguldija izglītībā. Viņi dibnāja skolas, cēla baznīcas, veidoja sakrālas un sabiedriskas saknes”, – teica Esse.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD.

#mazakumtautības #SIF_MAF2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Для счастливых обладателей Android отныне доступно приложение Mixnews. Скачивайте и будете в одном клике от самых важных новостей Латвии и мира. Приложение для Iphone случится скоро.

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт