Mediju eksperte Gunta Līdaka: Mums vajag stiprināt mediju kritiku

Radio Baltkom
Flickr/xbeta

Latvijā ir ļoti vāja mediju kritika, bet tās stiprināšana palīdzes cīnīties ar dezinformāciju. Par to raidījumā “Melu kontrole” radio Baltkom pastāstīja bijusī NEPLP valdes locekle, mediju eksperte Gunta Līdaka.

“Mums jāattīsta pētījumus, projektus, grantus. Mums ir vāja mediju kritika. Jāmāk ne tikai politiķus kritizēt, bet ari medijus. Tā arī ir vara, jāmāk pateikt, kad viņi dara kaut ko nepareizi. Mediju procesus ir jāpēta, jāanalizē, jāsaprot, bet tas ir nepateicīgs darbs. Problēma ir tādā, ka kritizēt vajag zinātniski pamatoti. Ir kino, teātra utml. kritiķi, kuri dažādi izturas pret filmu ražotajiem, gleznotajiem utt. To ir jādara profesionāli, nevar pateikt, ka tev kaut kas patīk, vai nepatīk. Ja tas ir profesionāli, tad žurnālistiem vai medijiem nav pamata apvainoties. Mūsu mediju vide nav gatava šim. Bet šis solis būs jāsper, ja mēs gribam kvalitatīvu mediju vidi. To jāstudē, jādara par profesiju”, – uzskata Līdaka.

Zvaniet mums tiešraidē, rakstiet komentārus Facebook un Whatsapp, un klausieties raidījumus “Melu kontrole” katru trešdienu pēc pulkstens 13.00.

Raidījumu ietvaros mēs kopā ar pieaicinātajiem viesiem – ekspertiem, Latvijas sabiedrības viedokļu līderiem, slavenībām, ietekmētājiem, dažādu sfēru pārstāvjiem centīsimies saprast, kas ir viltus ziņas un analītiski pētīsim reālus Latvijas un pasaules mēroga piemērus. Raidījumos diskutēsim par metodēm ar kuru palīdzību identificēt nepatiesās ziņas un meklēsim risinājumus kā sabiedrībai patstāvīgi atklāt un apkarot melu izplatību mediju vidē.

Klausies Radio Baltkom tiešraidi šeit.
Radio MixFm tiešraidi šeit.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD. #melukontrole #SIF_MAF2020

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт