Gruzīnu izcelsmes dziedātāja: mūzika man palīdzēja integrēties Latvijā

Radio Baltkom

Dzīvojot kādā valstī ir jācien šīs valsts tauta. Tādu viedokli radio “Baltkom” programmā “Mazākumtautības” izteica dziedātāja, starptautisko konkursu laureāte Cira Tolordava.

“Piedalīšanās dažādos mūzikalos konkursos man ļoti palīdzēja integrēties Latvijas sabiedrībā. Vispār, integrācija, man liekas, ir cieņa pret tautu, kas tevi pieņema. Un lai tevi pieņemtu ir jādara ļoti daudz. Jāmācas valoda, manuprāt, tas ir ļoti vajadzīgi. Tas ir pirmais etaps: arī kultūru, tradīcijas”, – teica Tolordava.

Viņa arī pastāstija kā viņai palīdzeja nodarbošanās ar mākslu.

“Protams, ka mūzika man palīdzēja gan iepazīties ar Latvijas kultūru, gan ar cilvēkiem. Kad es atbraucu, es nezināju ne latviešu, ne krievu valodu. Un man vecāki tulkoja. Bet paldies maneim skolotājiem un cilvēkiem, kas piedalijas manis pilnveidošanā”, – sacija Tolordava.

Bez valodas, vissarežģītākais bija atrast kompāniju.

“Arī varu teikt, ka mentalitātes tomēr atšķiras, es joprojām to jūtu. Bija arī grūti atrast draugus, kuri domā kā tu, kas ir ar tevi visu laiku. Bet tagad ir viss ir labi. Tādus cilvēkus es atradu, piemēram, Latvijas Universitātē. Medicīna – viens loks”, – teica Tolordava.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD.

#mazakumtautības #SIF_MAF2020

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт