Profesore Žaneta Ozoliņa: Viltus ziņas ir jādala kategorijās

Radio Baltkom
Freepik/rawpixel.com

Būtu sarežģīti ievest dezinformācijas regulējumus, jo cilvēki var izplatīt viltus ziņas neapzināti. Par to raidījumā “Melu kontrole” radio Baltkom pastāstīja Latvijas Universitātes Politikas zinātņu nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa.

“Viltus ziņas var iedalīt divās kategorijas: tādās, kuras veido speciāli, lai maldinātu, novirzītu uzmanību un tādās, kuras rodas nejaušības pēc, neapzināti. Cilvēks var būt ar stereotipiem un sazvērestības teorijām apmāts un viņš dalīsies ar šiem vēstījumiem sociālajos tīklos. Bet jāņem vērā, ka mēs dzīvojam specifiskā laikmetā, visas stundas, kamēr mēs esam nomoda, mēs esam vienā vai citā veidā saistīti ar informāciju. Esam pakļauti milzīgai informācijas plūsmai. Iedomāties, ka varētu būt objektivitātītes ministrija, kurai cauri varētu iet visi dienas vēstījumi, nav iespējam. Faktiski, dzīve šajā daudzveidīgajā un sarežģītajā informācijas telpā ir mūsu pašu atbildība”, – uzskata profesore.

Zvaniet mums tiešraidē, rakstiet komentārus Facebook un Whatsapp, un klausieties raidījumus “Melu kontrole” katru trešdienu pēc pulkstens 13.00.

Raidījumu ietvaros mēs kopā ar pieaicinātajiem viesiem – ekspertiem, Latvijas sabiedrības viedokļu līderiem, slavenībām, ietekmētājiem, dažādu sfēru pārstāvjiem centīsimies saprast, kas ir viltus ziņas un analītiski pētīsim reālus Latvijas un pasaules mēroga piemērus. Raidījumos diskutēsim par metodēm ar kuru palīdzību identificēt nepatiesās ziņas un meklēsim risinājumus kā sabiedrībai patstāvīgi atklāt un apkarot melu izplatību mediju vidē.

Klausies Radio Baltkom tiešraidi šeit.
Radio MixFm tiešraidi šeit.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD. #melukontrole #SIF_MAF2020

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт