Latvijas fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs: man teica, ka ar savu uzvārdu nekļūšu par profesoru. I proved them wrong!

Radio Baltkom
Twitter/JurisBaltacs

Pašrealizēties ir daudz vieglāk sabiedrībā, kurā esi izaudzis. Tādu viedokli radio “Baltkom” programmā “Mazākumtautības” izteica fiziķis, Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Zinātņu Akadēmijas korespondētājloceklis Vjačeslavs Kaščejevs.

“Justies piederīgam ir fundamentāli svarīgi. Un jābūt harmonijā ar sevi. Es nevaru sevi iedomāties nedz Vācijā, nedz Izraēlā. Tad vajadzētu sevi izjaukt un iekšēji pārbūvēt, lai tu būtu šīs sabiedrības daļa. Un diez vai tu vai to izsarīt savas dzīves laikā tik veiksmīgi, lai tavs būtu pietiekāmi stiprs, lai tu varētu pašrealizēties. Tu pašrealizēties vari daudz labāk tajā sabiedrībā, no kurienes tu esi nācis. Un es, bloody, esmu nācis no Rīgas, un es esmu okupanta mazdēls, un man rūpj šī valsts un cilvēki, kas šeit dzīvo. Un šeit mani aicina un radio un ieklausās, par ko es jums esmu ļoti pateicīgs. Un plus man ir iespēja baudīt brīvību gan garīgu, gan profesionālu”, – teica Kaščejevs.

Pēc viņa viedokļa, pašrealizēšanās palīdz cilvēkas justies iederīgam valstī.

“Labāko, priekš sevis, dzīvi jāveido pašam. Neviens negaida ar atlaistām rokām. Jūs mani varat pajautāt, vai Latvija novertē savus talantus? Latvijas talanti ir tie, kas Latviju izveidos par tādu! Lai tajā turpinātu rasties jaunie talanti. Tāpēc es, atgriežoties Latvijā, stipri iesaistijos mācību olipiažu kustībā, jo tā ir vislabākā patriotiskā audzināšana – palīdzēt cilvēkam pašrealizēties savā dzimtenē. Tad viņš, ja viņam ir ieaudzinātas labas vērtības, atmaksās savai valstij. Un tā veidojas visstiprākā identitāte. Kādā tas notiek valodā, manuprāt, ir sekundārs, bet absolūti neatņēmams, jautajums”, – sacija Kaščejevs.

Viņaprāt, katram ir iespēja padarīt Latviju par patīkamāko vietu nākamajām paaudzēm.

“Kad es pabeidzu skolu, mums bija vēl bija sasprindzinājums par to pilsonības jautājumu. Daudzi spīdoši zinātnieki bija spiesti aiziet no universitātes valodas dēļ. Nu negāja viņiem ar to. Un man teica: “Slava, piemini manus vārdus, ar uzvārdu Kaščejevs tu nekad nekļūsi par profesoru”. I proved them bloody wrong! Un tas ir tas, ko katrs no mums var darīt. Kaut ko maziņu, kas ir tavos spēkos. Izdari kaut ko labu un pozitīvu, lai nākamai paaudze būtu patīkamāk šajā valstī, šajā sabiedrībā, šajā ģimenē dzīvot”, – teica Kaščejevs.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD.

#mazakumtautības #SIF_MAF2020

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт