RTU vieslektoru Ruzanna Grigorjana: es vēlētos, lai mediju telpa nebūtu tik sašķelta

Radio Baltkom
Pixabay

Armēņu izcelsmes Latvijā piedzimusi RTU vieslektore Ruzanna Grigorjana uzskata, ka Latvijā ir daudz labu veiksmīgas integrāciju piemēru.

“Es uzskatu, ka Latvijā šobrīd mums ir pluss-mīnus diezgan labi šie integrācijas piemēri. Jo, protams, kad Latvija atgūva savu neakarību, bija arī citas prioritātes, par kuriem bija jādomā. Bija jacenšas sekmēt Latvijas tautsaimniecību, utt. Es uzskatu, ka pēdējo 10-15 gadu laikā Latvija ir bijusi diezgan progresīva”, – teica Grigorjana.

Pēc viņas domām, sabiedrības sadalīšana ir politiskā spēlē pirms vēlēsanām.

“Es vēlētos, lai mediju telpa nebūtu tik sašķelta. Jo mēs ļoti labi zinam, ka, it īpaši pirms vēlēšanām, notiek aktīva populistisko politisko partiju cīņa par mediju telpas izmantošanu, par ziņu stāstīšanu caur konkrēto prizmu. Un es nezuskatu, ka tas sekmētu kopīgo sabiedrības integrāciju Latvijā”, – sacija Grigorjana.

Viņa uzskata, ka palīdzēt integrēties varētu arī vienota izglītības sistēma.

“Ja es atgrieztos laikā un kļūtu par Latvijas prezidentu tad, es droši vien sekmētu, lai būtu vienota izglītības sistēma jau no paša sākuma. Lai nebūtu sašķēlums uz mazākumtautības skolām, mazākumtautības progrāmām. Jo, es uzskatu, ja visi no paša sākuma uzreiz mācītos latviski, apgūtu latviešu literatūru, tas sekmētu sabiedrības integrācijas līmeni. Protams, būtu grūti, būtu sarežgīti, bet tā būtu tā šoka reakcija, kas mudinātu sabiedrību rīkoties ātrak. Un, kā mēs zinam, šoka laikā cilvēks reaģē ātrāk un daudz produktīvāk”, – teica Grigorjana.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD.

#mazakumtautības #SIF_MAF2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Для счастливых обладателей Android отныне доступно приложение Mixnews. Скачивайте и будете в одном клике от самых важных новостей Латвии и мира. Приложение для Iphone случится скоро.

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт