Gatavošanās dzemdībām var būtiski samazināt traumatisku dzemdību risku

Gatavošanās dzemdībām var būtiski samazināt traumatisku dzemdību risku

Ir daudzas priekšrocības, kuras topošajiem vecākiem sniedz dzemdību sagatavošanās kursi, piemēram:

 • Samazinās satraukuma, baiļu un pārdzīvojumu līmenis grūtniecības laikā, jo vecāki izprot un ir gatavi visam, kas sagaidāms;
 • Ir lielāka iespējamība, ka māmiņa veiksmīgi uzsāks un turpinās krūts zīdīšanu;
 • Samazinās medicīniskas iejaukšanās, tai skaitā ķeizargrieziena varbūtība dzemdību laikā;
 • Topošie vecāki jūtas labāk sagatavoti dzemdībām un pēcdzemdību periodam;
 • Partneris vairāk iesaistās dzemdībās, mazuļa aprūpē un spēj palīdzēt, jo arī ir zinošs;
 • Kursos var satikt arī citas jaunās māmiņas, komunicēt un nejusties vientuļi;
 • Kursos vari saņemt atbildes uz visiem jautājumiem, kurus, iespējams, neērti jautāt draudzenēm, paziņām un ārstiem.

Topošo māmiņu kursi sniedz vairāk nekā tikai faktus un vispusīgu informāciju par grūtniecību un dzemdībām. Šie kursi māca prasmes, kuras topošie vecāki tālāk var izmantot, lai gūtu kontroli pār savu dzemdību pieredzi, lai spētu pieņemt informētus lēmumus, izdarīt apzinātas izvēles, sagatavotos arī neparedzētām situācijām un gūtu pārliecību savos spēkos.

Tavās dzemdībās Tev ir jābūt kontrolē pār savu ķermeni un savām emocijām. Diemžēl, neziņa un nemācēšana sev palīdzēt var novest pie traumatiskas un nepatīkamas dzemdību pieredzes.

Topošo māmiņu kursi ir 4 padziļinātas online lekcijas, kas apkopo visu topošajiem vecākiem nepieciešamo informāciju par grūtniecību, dzemdībām, to norisi, pēcdzemdību periodu un jaundzimušā aprūpi.

TMK kursi ir veidoti tā, lai ikviena māmiņa varētu mācīties savā tempā un laikā, informācijas pasniegšanas veids ir viegli saprotams, lekcijās ir iekļauti grūtnieču un jauno māmiņu pieredzes stāsti. Kursos iegūtās zināšanas un atbalsts palīdzēs Tev kļūt pārliecinātai par sava ķermeņa un prāta spējām, jo zinošāka Tu būsi, jo lielāka būs Tava kontrole, Tava pārliecība un uzticība sev pašai!

Lekcijās saņemsi dažādus ieteikumus, noderīgus padomus, paņēmienus un trikus, kurus pielietot savā grūtniecībā, dzemdībās kā arī jaundzimušā aprūpē. Uzzināsi arī par dažādām Tabu tēmām, no kuru apspriešanas daudzi izvairās, piemēram, par hemoroīdiem, par čurāšanu un kakāšanu, mīlēšanos, bailēm utt. Kursos arī praktizēsim dažādus sāpju pārvarēšanas un atslābināšanās paņēmienus, piemēram, kā pareizi elpot dzemdībās un kādu elpu izmantot dažādajos dzemdību etapos.

Topošo vecāku kursos varēsi rast atbildes uz visiem jautājumiem par:

Grūtniecības gaitu — simptomiem, izpausmēm, veidiem kā sev atvieglot un uzlabot ikdienu, kā izvairīties no sāpēm un kaitēm, ko ēst un neēst, kā gatavoties dzemdībām gan fiziski, gan morāli, kā izvēlēties dzemdību iestādi, ko ņemt līdzi dzemdību somā utt.;

Dzemdībām — kā tās sākas, kā norit, kad doties uz dzemdību iestādi, ko sagaidīt no vecmātes, kā elpot, kā kustēties, kā izstumt bērniņu, kas notiks pēc tam, kāds būs atveseļošanās process, kā sakārtot dokumentus un saņemt pabalstus utt.;

Mazuļa aprūpi — kā sagatavoties pēcdzemdību periodam, ko sagaidīt no bērniņa, kā iekārtot mājas vidi, ko pirkt un ko nē, kā rūpēties par mazuli, kā turēt, kā apģērbt, kā mainīt autiņbiksītes, kā mazgāt, kā uzsākt zīdīšanu, ko darīt ja bērniņš apslimis, ko turēt aptieciņā utt.;

Papildus lekcijām saņemsi dažādus, noderīgus uzskates materiālus, bonusa video, instrukcijas, piemēram, detalizētu un pārdomātu dzemdību somas sarakstu, instrukcijas pabalstu pieteikšanai, video pamācības kā ietīt bērniņu autiņā u.c.

Topošo māmiņu kursi notiek reizi mēnesī, pieteikties vari mājaslapā www.maminukursi.lv

Dažādu noderīgu un interesantu informāciju uzzini arī Topošo māmiņu kursu sociālo tīklu kontos

https://www.instagram.com/maminukursi/

https://www.tiktok.com/@maminukursi

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт