EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele: par dezinformāciju mums jāizglīto jauniešus

Radio Baltkom
Freepik

Latvijas jaunieši jūtas diezgan pārliecināti par to, ka spēj atšķirt dezinformāciju. Par to raidījumā “Melu kontrole” radio Baltkom pastāstīja Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

“Mediju pratība sākas skolā, domāju, ka Latvijā ir pietiekami daudz darīts, lai īstenotu dažādas programmas. To arī apstiprina dati, kas norāda, ka pēdējos gados audzis to jauniešu skaits, kuri uzskata, ka viņi māk atšķirt dezinformāciju. Pirms pāris gadiem ap 41% domāja, ka var atšķirt tendenciozu informāciju no uzticamas. Šogad tā doma jau 61%. Ir diezgan daudz iniciatīvas, kas strādā un palīdz jauniešiem kļūt gudrākiem”, – saka Rībele.

Zvaniet mums tiešraidē, rakstiet komentārus Facebook un Whatsapp, un klausieties raidījumus “Melu kontrole” katru trešdienu pēc pulkstens 13.00.

Raidījumu ietvaros mēs kopā ar pieaicinātajiem viesiem – ekspertiem, Latvijas sabiedrības viedokļu līderiem, slavenībām, ietekmētājiem, dažādu sfēru pārstāvjiem centīsimies saprast, kas ir viltus ziņas un analītiski pētīsim reālus Latvijas un pasaules mēroga piemērus. Raidījumos diskutēsim par metodēm ar kuru palīdzību identificēt nepatiesās ziņas un meklēsim risinājumus kā sabiedrībai patstāvīgi atklāt un apkarot melu izplatību mediju vidē.

Klausies Radio Baltkom tiešraidi šeit.
Radio MixFm tiešraidi šeit.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD. #melukontrole #SIF_MAF2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Теперь приложение Mixnews доступно и для iPhone. Для Android приложение доступно здесь.

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт