Kārlis Bukovskis: Mediju industrijai ir jāpieņem “zīmodziņš”, ar kuru apzīmēt kvalitatīvas ziņas

Radio Baltkom
Freepik/rawpixel.com

Profesionālajai mediju industrijai Latvijā ir jāpieņem “zīmodziņš”, ar kuru apzīmēt kvalitatīvas ziņas. Par to raidījumā “Melu kontrole” radio Baltkom stāstīja Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks, pētnieks Kārlis Bukovskis.

“Cīņā pret dezinformāciju Latvijā ir risinājums – žurnālistu profesionālā kopiena. Tāpat kā tiek lipināta zīmīte par to, ka šis ir kvalitatīvs produkts, tieši to pašu standartu kopienai ir jāizstrādā. To nevar darīt valsts – tad tas būs tuvu cenzūrai. Pašai industrijai ir jāpieņem “zīmodziņš”, ar ko apzīmēt to, kas ir kvalitatīva informācija un kas nav. Jo masu mediji cieš un zaudē tikai tāpēc, ka cilvēki salasās pilnīgas muļķības. Industrijai pašai jāsakārto un jāsatīra, lai cilvēki saprot, kas ir lasāms un kas nav. Lai nebūtu tā, ka joku portāla parādās baneri ar it kā normālām ziņām, kas ved uz nezināmiem avotiem”, – saka Bukovkis.

Zvaniet mums tiešraidē, rakstiet komentārus Facebook un Whatsapp, un klausieties raidījumus “Melu kontrole” katru trešdienu pēc pulkstens 13.00.

Raidījumu ietvaros mēs kopā ar pieaicinātajiem viesiem – ekspertiem, Latvijas sabiedrības viedokļu līderiem, slavenībām, ietekmētājiem, dažādu sfēru pārstāvjiem centīsimies saprast, kas ir viltus ziņas un analītiski pētīsim reālus Latvijas un pasaules mēroga piemērus. Raidījumos diskutēsim par metodēm ar kuru palīdzību identificēt nepatiesās ziņas un meklēsim risinājumus kā sabiedrībai patstāvīgi atklāt un apkarot melu izplatību mediju vidē.

Klausies Radio Baltkom tiešraidi šeit.
Radio MixFm tiešraidi šeit.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD. #melukontrole #SIF_MAF2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Теперь приложение Mixnews доступно и для iPhone. Для Android приложение доступно здесь.

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт