Politologs Kārlis Daukšts: Ar likumu un aizliegumu dezinformācijas plūsmu regulēt nevar

Radio Baltkom
Freepik

Ar likumu un aizliegumu dezinformācijas plūsmu regulēt nevar, jo cilvēki atradīs veidu kā atrast sev interesējošu informāciju. Par to raidījumā “Melu kontrole” radio Baltkom pastāstīja politologs Kārlis Daukšts.

“Nav iespējams izveidot vienu likumu par dezinformāciju. Visi šie centieni ierāmē informāciju. Šinī gadsimtā, šinī tehnoloģija attīstības pakāpē tas nav iespējams. Regulēt valstiskajā līmenī nav iespējams gandrīz neko. Jo informācijai var piekļūt ar dažādiem tehnoloģiskiem paņēmieniem, viss ir atkarīgas no tā, ko es meklēju, kā es esmu orientēts, ētiskais viedoklis. Vēsture, zināšanas un pieredze liecina, ka ar likumu un aizliegumu to regulēt nevar, jo lielāki aizliegumi, jo lielāka vēlme to apiet. Tas ir cilvēka dabā”, – uzskata Daukšts.

Zvaniet mums tiešraidē, rakstiet komentārus Facebook un Whatsapp, un klausieties raidījumus “Melu kontrole” katru trešdienu pēc pulkstens 13.00.

Raidījumu ietvaros mēs kopā ar pieaicinātajiem viesiem – ekspertiem, Latvijas sabiedrības viedokļu līderiem, slavenībām, ietekmētājiem, dažādu sfēru pārstāvjiem centīsimies saprast, kas ir viltus ziņas un analītiski pētīsim reālus Latvijas un pasaules mēroga piemērus. Raidījumos diskutēsim par metodēm ar kuru palīdzību identificēt nepatiesās ziņas un meklēsim risinājumus kā sabiedrībai patstāvīgi atklāt un apkarot melu izplatību mediju vidē.

Klausies Radio Baltkom tiešraidi šeit.
Radio MixFm tiešraidi šeit.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta Melu kontrole saturu atbild SIA RNR LTD. #melukontrole #SIF_MAF2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Теперь приложение Mixnews доступно и для iPhone. Для Android приложение доступно здесь.

В мире

Латвия

ЧП

Бизнес

Культура

Mixer

Зеленая Лампа

Спорт